Myszka kulkowa


Wyposażenie domu
W czasach gdy mysz komputerowa wyposażona była w jedynie dwa przyciski, a w środku znajdowała się metalowa kulka, bezpowrotnie odeszły. W dobie myszek laserowych, te zasłużone "mechaniczne" wspominane są już jedynie z nostalgią.

Myszka kulkowa była prostym urządzeniem, jak na rzecz elektroniczną. Charakterystycznym jej elementem była jednak metalowa kulka, pokryta specjalną gumą, która w dość skuteczny sposób zbierała brud i umieszczała go w środku obudowy na rolkach. Później to już tylko patyczek do uszu, którym zbieraliśmy wszystkie zanieczyszczenia, ponieważ utrudniały one poruszanie kursorem. Większość osób nie robiła "przeglądu" regularnie, ale dopiero w momencie, kiedy brud i zanieczyszczenia były takich rozmiarów, że zakłócały poruszanie się postacią w grze.

Zastosowanie kulki powodowało, że myszka szybko przestawała działać sprawnie, co miało przełożenie na precyzję. Często trzeba było je wymieniać i dodatkowo zaopatrzyć się w podkładkę pod nią, ponieważ w innym przypadku korzystanie z niej było praktycznie niemożliwe.

Zawodność myszki kulkowej spowodowała, że zastąpiona została najpierw myszą diodową, a następnie laserową.

Komentarze

Komentujesz jako gość.