Getry lajkry


Moda i uroda
Getry z lajkry. Hit wśród dziewczyn.
Dziś mówimy leginsy, getry, a w czasach, gdy były hitem mówiono po prostu lajkry.
Nie ważne czarne, zielone czy czerwone. Każda dziewczyna nosiła je jako podstawowy element garderoby. Te, które miały się czym pochwalić mogły paradować w spodniach gumkach ciesząc się zazdrosnymi spojrzeniami koleżanek i podziwem kolegów. Te, które były parę kilo szczęśliwsze mogły zatuszować co nieco, dzięki czarnemu kolorkowi i modelującej funkcji lajkry.
W zależności od tego co komu w duszy grało getry lajkry można było nosić na wiele sposobów:

Na grzeczną uczennicę: getry plus długi sweter lub dłuższa koszula
Na zawadiakę: połączenie z glanami
Na romantyczną dusze: getry plus spódniczka mini
Na miastowego wampa w połączeniu ze spodenkami.

Był taki czas, że getry lajkry były absolutnym must have w szafie każdej dziewczyny i kobiety.
Co ciekawe, gdy zastanawiamy się nad tym dziś getry z lajkry mogły być noszone tak jak spodnie. Wiele dziewczyn łączyło getry lajkry z spódniczkami a jeszcze inne używały ich jako części strojów sportowych.
Każda kobieta zazwyczaj miała w szafie przynajmniej dwie pary. Jedne jaskrawe, kolorowe a drugie czarne. To własnie czarne bardzo często były łączone z oficjalna garderobą.
Można je było kupić wszędzie: w sklepie i na rynkach. W necie wówczas niestety nie było jeszcze takich wynalazków, ponieważ Internet dopiero przygotowywał się do natarcia.
Styl lat 80-tych co pewien czas wraca do łask. Getry z lajkry i elementy z lajkry są bardzo często odgrzewane. To bardzo wdzięczny materiał, który jest lubiany ze względu na wytrzymałość i elastyczność.

Komentarze

  • Niezarejestrowany (***.***.86.252) 2019-04-23 14:09:30
    Dalej noszę.
  • Niezarejestrowany (***.***.46.75) 2019-06-14 15:19:19
    Gdzie mozna takie kupić orginalne.