Ice Bucket Challenge


Wydarzenia
W 2014 roku pojawił się viral w mediach społecznościowych, głównie Facebooku, gdzie nominowane osoby wylewały sobie na głowę wodę z lodem. Cała akcja miała na celu zwrócić uwagę na chorobę stwardnienia zanikowego bocznego.

Przez całe wakacje, od lipca do sierpnia 2014 roku w sieci krążyły filmiki, na których znane osoby, jak również zwykli obywatele wylewali sobie na głowę lodowatą wodę. I tak np. Mark Zuckerberg nominował miliardera Billa Gates'a. Kiedy początkowo myślano, że jest to zwykła zabawa, to jednak okazało się, że jest to akcja organizacji ALS Association, zajmującej się finansowaniem badań nad leczeniem stwardnienia zanikowego bocznego.

Zasady były proste. Osoby, które nie przyjmą wyzwania, musza zapłacić co najmniej 100 dolarów na fundację albo zaprosić nominującego na obiad. Okazało się jednak, że wiele osób, pomimo, że oblały się wodą to i tak wpłaciły pieniądze.

Z czasem, publikowane filmiki z wyzwaniem były coraz ciekawsze, a sposoby na wylanie na siebie wiadra wody z lodem coraz bardziej pomysłowe. Oczywiście nie obyło się bez wpadek, gdzie albo "nawaliła" konstrukcja, albo osoba, która miała polać wyzwanego, upadała tuż przed wylaniem wody.

Komentarze