Odkurzacz Predom Zelmer


Wyposażenie domu
W czasach PRL'u na pewno w każdym polskim mieszkaniu, znaleźć można było jakiś sprzęt pod marką Predom. Jednym z nich był odkurzacz...

Odkurzacz, który wyprodukowany został w zakładach Predom, z całą pewnością ułatwił życie nie jednej gospodyni domowej. W tamtych latach, posiadanie takiego "cacka" podnosiło prestiż i było powodem do dumy. Już nie potrzebowaliśmy zmiotki i szufelki, a cały proces odkurzania stał się przyjemnością i frajdą.

Pomimo, że początki nie były łatwe, ponieważ komunistyczne władze musiały przekonać ludzi do używania elektrycznych odkurzaczy, organizując nawet kampanie informacyjne, to z czasem nikt już nie wyobrażał sobie codziennego życia bez tego urządzenia.

Jeżeli myślicie, że przedmiot ten służył jedynie do sprzątania to się grubo mylicie. Dzięki temu, że odkurzacz posiadał wydech, przez który wypuszczane było zasysane powietrze, niektórzy używali go jako m.in. suszarki czy też był pomocny w nadmuchiwaniu materaca.

Dzieciaki używały go bardziej do zabawy, siadając na nim i udając, że jadą na motocyklu czy samochodzie.

Odkurzacz był nie do zdarcia, był niezawodny, a dzięki wymiennym końcówkom mogliśmy sprzątać różnego typu powierzchnie. Nawet jeśli się zepsuł, to wystarczył śrubokręt i młotek do jego naprawy.

Komentarze