Liga Polska Menager 2000


mGroup
Gry komputerowe
1 osoba pamięta to
Jedni już grali w Championship Manager, a inni próbowali swoich sił, jako trener drużyny piłkarskiej w grze Liga Polska Manager 2000 (LPM).

Ilość błędów, jaką znajdywaliśmy w LPM 2000, ciężko zliczyć. Zaczynając od tego, że wynik nie mógł być wyższy niż 5:0, czy fakt, że piłkarze nie przechodzili na emeryturę, dlatego po jakimś czasie graliśmy zespołem 60-latków, a kończąc na "wyimaginowanym" poziomie trudności. Bo w tej grze wystarczyło praktycznie jakkolwiek ustawić drużynę, aby w ekspresowym tempie wygrać Ligę Mistrzów.

Jednym z błędów była możliwość zakupienia np. Ronaldo (tego prawdziwego) do Wisły Kraków i to w momencie kiedy był on w sile wieku. Wystarczyło tak długo składać oferty, aż wreszcie rywal przyjął ją.

Niektórzy pomyślą, że skoro miała tyle błędów, to dlaczego stała się tak popularna. Trzeba brać pod uwagę to, że choć dzisiaj taka gra może wydawać się śmieszna i nie mająca sensu, to jednak na tamte czasy była to perełka. Mogliśmy grać ligą polską, rozbudowywać stadiony, ustalać ceny biletów, kupować piłkarzy czy też obracać naszymi finansami na giełdzie.

Gra była tak realna, że producenci Ligi Polskiej Manager 2000 dali nam również możliwość kupienia meczu, co jeszcze bardziej oddawało realizm naszej krajowej piłce nożnej.

Komentarze

Komentujesz jako gość.