Twister


Gry i zabawy
Amerykańska gra zręcznościowa, której największy sukces datuje się na drugą połowę XXw. W Polsce jej sukces rozpoczął się na początku XXI wieku.

Twister to gra, którą mogło się bawić od 2 do 4 osób, polegająca na ustawianiu swoich rąk i nóg na kolorowej macie zgodnie z tym, co wylosowało się na magicznej tarczy. Oczywiście ten, kto pierwszy stracił równowagę i wywrócił się – przegrał.

Z gry mogą korzystać osoby od lat ośmiu. To wspaniała rozrywka rodzinna, jak również towarzyska, która często bywa jednym z elementów dobrych imprez.
Na takich imprezach najczęściej i najchętniej do gry zgłaszają się osoby nieco już znieczulone procentami alkoholowymi, przez co ich ciała wydają się bardziej gibkie i zdolne to większych akrobacji.

Na początku swojej popularności Twister wzbudzał wiele kontrowersji. Jak na lata 60-te XXw. gra była dość odważna, niektórzy wręcz twierdzili, że propaguje ona niemoralne zachowania. Dla wielu już sama świadomość, że ciała dziewczyn i chłopców miały tak bliski kontakt budziło pewne obawy.

Premiera gry Twister miała miejsce w 1966 roku w programie telewizyjnym „The Tonight Show”.
Tam własnie rozegrano jego pierwszą rozgrywkę.

Do dziś gra ma swoich wiernych fanów. Z całą pewnością można powiedzieć, że wiele znajomości wzięło swój początek właśnie na macie Twistera.

Komentarze