Państwa-miasta


Gry i zabawy
3 osoby pamiętają to
Wystarczyła kartka papieru i długopis albo ołówek, aby móc w gronie znajomych lub rodziny zagrać w grę towarzyską "Państwa-Miasta".

Gra Państwa-miasta polegała na tym, że jedna z osób w myślach literowała alfabet, a osoba z prawej mówiła "STOP". Na taką literę, jaką wypowiedziała osoba literująca, na taką pozostali uczestnicy zabawy musieli wypisać na kartkach m.in. państwa, miasta, roślinę, zwierzę, rzecz, imię, kolor czy rzekę.

Osoba, która jako pierwsza zapełniła wszystkie kolumny w danej literze, odmierzała 10 sekund, które kończyło rundę. Następnie wszyscy wymieniali wpisane słowa z poszczególnych kolumn. Gracz, który jako jedyny wymyślił wyraz, którego nikt nie miał, otrzymuje 15 pkt, jeżeli każdy gracz miał inne słowo - wszyscy dostają po 10 pkt, jeżeli każdy ma ten sam wyraz dostają po 5 pkt, natomiast jeżeli ktoś nie napisał żadnego wyrazu lub wyraz jest błędny, wpisuje sobie 0 pkt.

Dużym plusem tej gry, była możliwość zabawy w każdych warunkach. Nie potrzeba wydawania dużych pieniędzy, ponieważ wystarczy kartka i długopis, aby miło spędzić czas ze znajomymi.

Komentarze