Tamagotchi


Gry i zabawy
3 osoby pamiętają to
Pozornie Tamagotchi to nic innego jak „zwykłe” plastikowe jajko. Jednak w tej małej elektronicznej zabawce kryje się o wiele więcej.

W drugiej połowie lat 90-tych było prawdziwym hitem, najczęściej kupowanym prezentem z okazji Dnia Dziecka bądź na urodziny.

Posiadaczami Tamagotchi, czyli właścicielami małego zwierzątka (najczęściej kotka lub pieska) były nie tylko dziewczynki. Również chłopcy opiekowali się małymi stworzeniami.

Jajko można było kupić na zwykłym bazarze, oczywiście jako zwykłą podróbkę. Dostępna była też oryginalna wersja, znacznie droższa, ale i tak większość dzieciaków miała najzwyklejsze w świecie podróbki.

W pierwszych, najprostszych wersjach zabawki wystarczyło reagować na podstawowe potrzeby zwierzaka, takie jak karmienie, pojenie, sprzątanie kupek czy kładzenie spać. Później gra była coraz bardziej rozbudowana - można było wybrać zwierzę bądź kupić mu prezent.

Jednak te pierwsze proste gry wspomina się najlepiej. Każde dziecko w latach 90-tych marzyło o tym, by jego Tamagotchi ciągle pikało (nawet w nocy) i przypominało o ciągłej opiece nad pupilem.

Gra ta niezwykle kształtowała instynkt opiekuńczy dzieci.
ikona
test 1 23232323

Komentarze

 • +3
  Niezarejestrowany (***.***.31.160) 2016-11-28 12:22:29
  Tamagotchi, pomimo, że było zabawką to rozwijało w dziecku instynkty opiekuńcze
  • +2
   Paulinka 2016-12-15 14:47:36
   I trzeba było sprzątać po nim kupki z nad których unosił się "smrodek"
 • +3
  Niezarejestrowany (***.***.158.13) 2016-12-21 22:12:04
  ja swoje pierwsze "Zwierzątko" dostałam na gwiazdkę od cioci Ani, którą serdecznie pozdrawiam :D a zwierzątkiem był kurczak :D moja siostra dostała psa i jej zazdrościłam ale ostatecznie kurczak wymiatał :D później miałam kolejne 20 zwierzątek do wyboru :D ale to już nie było to samo :)