Kevin sam w domu


Chris Columbus
Filmy i seriale
3 osoby pamiętają to
Święta Bożego Narodzenia bez Kevina, to jak wigilia bez choinki, opłatka czy karpia. Ten sprytny chłopak, tak bardzo wtopił się w polskie święto, że niektórzy nie wyobrażają sobie ich bez tego filmu.

Wigilijny wieczór, rodzina połamała się opłatkiem, złożyła sobie życzenia, pośpiewała kolędy i wtedy przychodzi pora na film "Kevin sam w domu" na Polsacie. Od kilkunastu lat niektórzy nie wyobrażają sobie świąt Bożego Narodzenia bez przygód tego pomysłowego dzieciaka.

"Kevin sam w domu" to familijny hit, który opowiada historię amerykańskiej rodziny McAllisterów, która święta Bożego Narodzenia planuje spędzić we Francji, jednak splot niefortunnych wydarzeń sprawia, że ośmioletni chłopiec Kevin, zostaje w wigilię sam w domu. Pech chce, że dom rodziny McAllisterów, upatrzyło sobie dwóch złodziejaszków, którzy planują go okraść.

Pomimo, że od premiery filmu (1992 rok) minęło już wiele lat, to co roku przed odbiornikami telewizyjnymi, zasiada kilku milionowa rzesza fanów Kevina. Zwykle film puszczany jest o godzinie 20 na kanale Polsat. Kiedy pewnego roku, zabrakło Kevina w ramówce Polsatu, wywiązała się akcja protestacyjna, która domagała się puszczenia filmu w wigilijny wieczór. Tak też się stało.

Bolesnym rozczarowaniem dla fanów Kevina jest to, jak Macaulay Culkin, który wciela się w rolę głównego bohatera, wygląda i jakie prowadzi życie osiągając już wiek dorosłości.

Komentarze

 • Paulinka 2016-12-15 09:15:31
  Całą rodziną oglądało się, śmiejąc do łez z co raz to nowych zasadzek zastawianych przez małego chłopca na dwóch złodziejaszków, świetna świąteczna komedia =)
 • Niezarejestrowany (***.***.195.248) 2016-12-20 14:48:01
  I tego roku również Święta z Kevinem 20.00 Polsat, oczywiście w Wigilię :)
  • Niezarejestrowany (***.***.195.248) 2016-12-27 13:50:39
   Kevin nadal króluje - w Zetce właśnie poinformowali że Kevin zebrał w tym roku największą oglądalność spośród programów emitowanych w Wigilię o 20.00 - 4 mln 330 tys widzów =))