Nokia 3310


Wyposażenie domu
2 osoby pamiętają to
Telefon legenda i to jeszcze za życia.Dwuzakresowy telefon GSM, wraz z pochodnym 3330 został sprzedany w liczbie 126 milionów egzemplarzy. Główna zaleta? Niezniszczalność.

Mówi się, że w prostocie siła i to na pewno pasuje do produkowanego przez firmę Nokia telefonu 3310. Bez bajerów, ale za to z kultowym Snake'em, telefon na zawsze zapisał się w pamięci jego posiadaczy. Funkcje, jakie posiadał ten model, można wymienić prawie na palcach jednej ręki, bo były to standardowe - budzik, kalkulator, zegar, gry czy wygaszacz ekranu. 3310 to także słownik T9, który znacznie ułatwiał pisanie.

Prawdziwą wartość Noki 3310 użytkownicy dostrzegli dopiero, jak zaczęły pojawiać się nowe modele i kiedy zorientowaliśmy się, że ładowanie telefonu raz na tydzień czy upuszczenie go na ziemię z wysokości i to na płytki, a on nadal działa, odeszły już w niepamięć. Nowe telefony nie były ani tak wytrzymałe, ani proste w obsłudze.

W internecie można znaleźć wiele śmiesznych tekstów czy obrazków modelu 3310, które głównie wiążą się z niezniszczalnością tego telefonu. W żartach 3310 używana jest jako kamizelka kuloodporna czy pocisk.

Komentarze