Airline Tycoon


Spellbound Entertainment AG
Gry komputerowe
1 osoba pamięta to
Airline Tycoon to strategia ekonomiczna, dzięki której mogliśmy rozwijać własne przedsiębiorstwo lotnicze, poprzez zatrudnienie personelu, rozwijaniu nowych połączeń, czy tez eliminowaniu konkurencji nie do końca legalnymi metodami.

Gra na PC, pomimo, że pełna niedoróbek, typu mała opłacalność stałych połączeń rejsowych, czy niska sztuczna inteligencja konkurencji, to poprzez swoją humorystyczną część, dawała wiele radości i satysfakcji. Gra wciągała od początku, jednak po pewnym czasie, kiedy mieliśmy dużo rentownych połączeń, nową flotę i dużo pieniędzy, szybko się nudziła.

Humorystyczna część Airline Tycoon polegała m.in. na nielegalnych metodach eliminowaniu konkurencji. Dzięki usługom pewnego Araba, mogliśmy przebić opony w samolocie konkurenta, albo wpuścić mu wirusa do komputera.

Z przyjemnością zaglądało się do miejscowego kiosku, aby poczytać komiczne artykuły na temat chomika karateki czy zmutowanego pudla. Miło wspominamy świetne dialogi z załogą lotniska czy właścicielem lotniska z nieustannie niezadowoloną miną, które doskonale oddawały klimat gry. Zapewne wielu fanów gry, miło wspomina wizyty w sklepie bezcłowym, w którym obsługiwała nas miła blondynka.

Pomimo, że powstały kolejne części Airline Tycoon to nie przyjęły sie już tak dobrze jak "jedynka". Ciekawostką może być fakt, że kodem na dodatkowa kasę było wpisanie "donaldtrump".

Komentarze

  • +1
    profesor doktor Kuppelweiser 2017-01-17 12:04:18
    gra z klimatem, jak na tamte czasy potrafiła wciągnąć na wiele godzin. No i te przerysowane postacie, które dodawały uroku grze. Kto nie grał polecam!