SimCity 3000


EA Maxis
Gry komputerowe
1 osoba pamięta to
Gry z serii SimCity to najpopularniejsze symulacje życia wielkich metropolii, w których to tworzymy miasto od podstaw - od ulic po podatki.Odsłona z numerem 3000 to według większości fanów gry firmy Maxis, najlepsza część sygnowana marką SimCity.

Gracz SimCity 3000 musi zarządzać miastem pod każdym aspektem. Musimy zaplanować drogi, strefy mieszkalne, przemysłowe i biznesowe, dostarczyć wodę i prąd oraz zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców, budując posterunki policji czy straży pożarnej. Włodarze wirtualnych miast są poddani również różnym kataklizmom, które mogą znienacka nawiedzić naszą metropolię.

Gra pozwala nam na spełnienie naszych urbanistycznych marzeń, czy tez postawienie w naszej "mieścinie" takich charakterystycznych budowli jak Empire State Building lub Big Ben.

Pierwotnie producenci planowali stworzenie SimCity 3000 w pełnej grafice 3D, a gra miała pozwolić graczom na poruszanie się po mieście w pełnym trójwymiarze. Niestety obawiano się, że niewielu graczy będzie miało na tyle dobry sprzęt, aby odpalić grę.

Gra w swoim czasie była na tyle popularna, że w trakcie warszawskich wyborów samorządowych w 2002 roku, zorganizowano dla kandydatów na prezydenta miasta zawody w grze SimCity 3000.

Komentarze