Komunikator Tlen.pl


Internet
W czasach kiedy jeszcze nie było Facebooka i popularnego dzisiaj Messenger'a, w Polsce swoje "pięć minut" miał komunikator Tlen.pl.

Kiedy prawie każdy Polak korzystał z komunikatora Gadu-Gadu, twórcy portalu internetowego O2 stworzyli komunikator, który miał stać się konkurencją dla GG. Trzeba przyznać, że zyskiwał szybką popularność, a to m.in. dlatego, że w jednym miejscu mogliśmy obsługiwać kilka protokołów komunikacyjnych czy też wysyłać wiadomości SMS.

Czasy kiedy komunikacja internetowa tak naprawdę raczkowała, takie komunikatory były zbawienne m.in. przed drogimi jeszcze wtedy wiadomościami SMS. Tlen na początku różnił się wieloma opcjami czy wtyczkami, których nie miało jeszcze wtedy GG. W tym miejscu trzeba wymienić m.in. dużą liczbę statusów (dostępny/porozmawiajmy/jestem zajęty/zaraz wracam/wrócę później/niewidoczny/niedostępny) czy też poczta elektroniczna.

Zapewne wiele osób, które posiadała Tlen i ma jeszcze dostępne archiwum rozmów z tego komunikatora, to pewnie zaczerwieni się jak zobaczy co wypisywała za dzieciaka.

Niestety, ale z każdym rokiem popularność Tlenu spadała, aż do momentu kiedy O2 przestało rozwijać ten projekt. Ostatecznie komunikator znikł 9 maja 2016 roku.

Komentarze