Żołnierzyki


Gry i zabawy
Żołnierzyki produkowane jeszcze w czasach PRL, ręcznie malowane, małe ołowiane z wieloma szczegółami postaci, rozbudzały wojenną wyobraźnię wśród chłopców, którzy na mieszkalnej podłodze czy w piaskownicy toczyli bitwy i pojedynki.

Obecnie wystarczy, że dziecko włączy grę komputerową i może przenieść się w świat wojny. Kiedyś chłopcy, aby poczuć klimat bitem wojennych, musieli użyć wyobraźni, a z pomocą przychodziły ręcznie malowane żołnierzyki. Jedni owe postaci kolekcjonowali i stawiali na półce w mieszkaniu, jednak zdecydowana większość używała żołnierzyków do zabawy, czy to w domu na podłodze czy w podwórkowej piaskownicy.

Były jednak osoby, którym często zabawki te doprowadzały do furii, a miało to miejsce, gdy pozostawiony na podłodze żołnierzyk został nadepnięty nieświadomie przez rodziców. Ból gorszy od nadepnięcia klocka LEGO.

Małe ołowiane postacie były do kupienia w kiosku lub sklepie z zabawkami. Obecnie również możemy kupić mini żołnierzyki, ale najczęściej nie są już malowane, a wykonane z kolorowego plastiku z odlewów, które pozbawione są wyraźnych szczegółów.

Komentarze