Contra


Konami
Gry komputerowe
1 osoba pamięta to
Przed Państwem gra, która obok pegasusowkich Tanków, była jedną z najbardziej grywalnych "strzelanek" i jedną z najbardziej dynamicznych gier, jakie powstały w tamtym czasie.

To, że Contra jest kultowa wiedzą chyba wszyscy, którzy choć raz mieli z nią styczność. Począwszy od świetnej muzyki, niezłej grafiki, a kończąc na wysokim poziomie trudności - te trzy rzeczy w połączeniu z dużym dynamizmem gry, sprawiały, że Contra "wciągała" na wiele godzin.

Dzisiaj Contra to pomnik, arcydzieło, jedna z najlepszych z panteonu gier akcji. Pomimo, że poruszać mogliśmy się albo w prawo, albo w górę, albo... hmmm w głąb ekranu, to gra wciągała.

Zabijał nas jeden strzał przeciwnika, albo nawet zetknięcie się z nim. Ważną zaletą gry była możliwość pokonywania kolejnych poziomów, których w sumie było osiem, w dwójkę, przez co większość z graczy pamięta pewnie komendę "ja idę dołem, ty idź górą".

Po wielogodzinnej grze bolały palce, chciało się jeść, bolało gardło od głośnego komentowania akcji, ale najważniejsze były emocje i pomimo, że niektórzy przeszli grę kilka razy, to i tak ponownie zasiadali przed nią, aby przeżyć niezapomniane chwile jeszcze raz. Widok niszczejącej wyspy jest obecny w głowie wielu miłośników tej gry akcji...

Komentarze