Tank Battle City


Namcot
Gry komputerowe
1 osoba pamięta to
"Ja jadę niszczyć wrogów, a ty pilnuj orzełka" - to był jeden ze stałych tekstów graczy, którzy pojedynkowali się w pegasusowskiej grze pt. Tank Battle City.

Popularne Tanki, czyli na polski język Czołgi, to jedna z najpopularniejszych gier wyprodukowanych na platformę Pegasus. Opcja gry w dwóch graczy naraz, pozwalała na wielogodzinną zabawę, chociaż w wielu przypadkach zabawa przeradzała się we wrzaski, piski i krzyki, kiedy niejednokrotnie jeden z graczy musiał poświęcić "życie", aby uratować orzełka.

Marudzenie i stękanie, kiedy już na dalszych planszach gracz tracił, np. szybkostrzelność, w swoim tanku, to zapewne niezapomniane emocje wśród wielu fanów gier na Pegasusie. Posiadacz trzech gwiazdek w swoim czołgu, musiał być bardzo ostrożny, ponieważ wielokrotnie zdarzało się, że chwila nieuwagi i gracz mógł sprzątnąć własnego orzełka, którego de facto powinien bronić.

Gra Tanki wymagała od graczy kooperacji, gry zespołowej, ponieważ tylko wtedy można było skutecznie bronić, jak niektórzy mówili "rzeźby".

Według opinii wielu graczy, Tanki obok Contry to najlepsza gra na platformę Pegasus.

Powiązane

Komentarze

  • profesor doktor Kuppelweiser 2016-12-12 16:39:14
    przypomina się dzieciństwo i stoczone wspólne walki w obronie orzełka z kumplem. Jak ktoś nie grał to polecam zagrać, nadal sprawia wiele frajdy