Plecak Kostka


Moda i uroda
"Kostka" to kolejny paradoks lat 90'. Pomimo, że plecak był niepraktyczny i co tu dużo mówić, mało wygodny, to prawie każdy uczeń w tamtych latach chciał go mieć.

Skomplikowane zapinanie, niewygodny, wypadające z niego rzeczy, czy brak przegródek - tak można najkrócej opisać ten plecak, który w latach 90' był hitem szkolnych korytarzy. Posiadanie "kostki" podnosiło naszą pozycję w hierarchii szkolnej, a im bardziej plecak był zniszczony tym lepiej. Często od razu po jego zakupieniu, "niszczyło się go", wrzucając np. do pralki. Uczniowie nosili ten niby plecak, ponieważ chcieli przynależeć do grupy najbardziej lubianych chłopaków.

Ważnym elementem "kostki" była przednia klapa, na której pisało się różne hasła, manifesty, przyszywało naszywki ulubionych zespołów rockowych czy klubów piłkarskich. Pomimo, że pierwotnie plecak stworzony był głównie dla wojska, to mogliśmy go częściej spotkać na szkolnych korytarzach.

Oprócz uczniów, plecak cieszył się dużą popularnością wśród subkultur. Kostkę bardzo upodobali sobie punkowcy, metalowcy, czy też miłośnicy rocka. W połączeniu z glanami, tworzył typową dla lat 90' modę uliczną.

Komentarze