Spotkanie z balladą


Programy TV
Pomimo, że "Spotkanie z balladą" swój początek ma na początku lat 70', to swoją wielką popularność zdobyło dopiero w latach 90', kiedy na stałe weszło do ramówki TVP2.

Największym powodzeniem widzów cieszył się cykl z Kopydłowa, gdzie akcja rozgrywa się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Komendantem O.S.P jest jeden z największych ulubieńców publiczności - Leszek Benke.

Obecnie w telewizji już raczej nie spotkamy się z podobnym programem, dlatego młodsze osoby mogą mieć problem ze zrozumieniem fenomenu "kopydłowskiego" cyklu. Podobym formatem byli "Badziewiakowie", ale stojące na dużo niszym poziomie.

"Spotkanie z balladą" było to widowisko estradowe, które łączyło kabaret z komedią muzyczną. Łącznie powstało 65 tytułów, które wielokrotnie powtarzane były w Telewizji Polskiej. Spektakl, co ciekawe kręcony był przy udziale publiczności, która na żywo reagowała na to co dzieje się na scenie.

Fani tego programu pamiętają takie postacie jak Helusia, Wincenty czy starszy posterunkowy Mamrotek. Najbardziej lubianą osobą był komendant, który prawie w każdym odcinku miał znaną kwestię - "Dobrze gadam? - Dobrze gadacie!".

Komentarze